Dünya liderlerinin eşlerini genellikle güzellikleri ya da kılık kıyafetleri ile tanıyoruz. Fakat Hayatlarının geçmişte nasıl olduğunu bilmiyoruz. Ağızlarında altın bir kaşıkla mı doğdular, ya da bu konumlara gelebilmek için çok mu çalıştılar? Bu araştırmada “bilgin adamlar” önde gelen dünya liderleri işlerinin mesleklerini inceleyecek.

Melania Trump

ABD’nin first lady’si Melanie Trump, şu anki Başkan Donald Trump’ın karısı. 26 Nisan 1970 doğumlu,eski bir model.

Ludmila Putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski karısı. Klingrad (eski Leningrad) ve St. Petersburg’da yerel uçuşlarda uçuş görevlisi olarak çalıştı.

Kraliçe Rania Al – Abdullah

Ürdün Haşimi Krallığı’nın kraliçesi ve Arap dünyasındaki kadın ve çocuk haklarıyla ilgilenen en önemli kadınlardan biri. 1993’te yönetimi devralmadan önce Kral II. Abdullah ile evlendi. 1999’da Kral Abdullah’ın taçlandırılmasından birkaç ay sonra Ürdün Kraliçesi seçildi. Ürdün Amman’da Citibank ve Apple’da çalıştı.

Lalla Salma

Fas Krallığı’ndaki first lady Fas Kralı VI. Muhammed’in eşi La Salma. Kuzey Afrika alüminyum grubu ONA ile bilgi sistemleri mühendisliği yaptı. La Salma, Kuzey Afrika Alüminyum Grubu (ONA) ile bilgi sistemleri mühendisi olarak çalıştı.

Letizia Ortiz

İspanya’nın first lady’si İspanyol Kralı Felipe VI’nın eşi. Öğrenimi sırasında gazetecilik alanında çeşitli gazetelerde çalıştı. Daha sonra İspanyol haber ajansı EFI için çalıştı. öğrenimini tamamladıktan sonra Meksika’nın Guadalajara şehrinde Seglo gazetesinde çalıştı. İspanya’ya döndükten sonra Bloomberg kanalı için İspanyolca dilinde çalıştı. Sonra İspanyol kanalı CNN Plus’a geçti. 2000 yılında Espanol Televizyonun’da haber bülteninde çalışmaya başladı.

Brigitte Macron

Şu anki Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macaron’un eşi. 13 Nisan 1953’te Fransa’nın kuzeyindeki Amiens şehrinde doğdu. Paris’teki Bir Fransız dil okulu olan, St. Louis de Gonzaga Lisesi’nde edebiyat öğretmeni olarak çalıştı.

Angélica Rivera

2010 yılından bu yana Meksika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Enrique Pinia Nieto’nun eşi. Aralık 2012’de Enrique Pinia Nieto Cumhuriyet Başkanlığı görevini üstlendikten sonra, Meksika’nın first lady’si oldu. Çeşitli dizilerde oyuncu olarak rol aldı ve mankenlik yaptı.

İlahiyatçı/Yazar Selçuk üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. Halen aynı üniversitede kelam anabilim dalında master eğitimine devam etmektedir. 2013 yılından bu yana Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yapmaktadır. Ortaokul öğrencilerine yönelik Din Kültürü alanında sınavlara hazırlık materyalleri hazırlamaktadır. Yaptığı çalışmalar soru bankası ve deneme olarak yayınlanmıştır. Sorularınız için; bilginkadin@bilginadamlar.com adresinden irtibat kurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen buraya isminizi giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.