Son zamanlarda uzmanlar tarafından sağlanan masaj seansları hem tedavi, hem de terapi amaçlı olarak oldukça yaygınlaştı. Çünkü masaj, antik çağlardan beri kullanılan bir tedavi yöntemi olmanın yanı sıra kas ağrılarını, gerginliği ve stresi azaltmak için en önemli yöntemlerden birisi olarak kabul edilmekle birlikte insana rahatlama hissi vererek psikolojik olarak da önemli faydaları vardır. Bazıları masajın sadece masaj yağları ve çikolata ile sınırlı olduğunu düşünebilir. Ancak yöntemleri ve çeşitleri açısından bakıldığında ülkeden ülkeye farklılık gösteren korkutucu veya garip masaj yöntemleri ile karşılaşmaktayız.

Bu araştırmamızda sizlere dünyanın en garip masajlarından bahsetmek istiyorum.

Fil masajı

Tayland’da kullanılan en ünlü masaj yöntemlerinden birisidir ayrıca Malezya’da da kullanılmaktadır. Dünyanın bir çok yerinden gelen turistleri çekmek için de kullanılır ve dünyadaki en garip masajdır. Çünkü bu masajda fil ayağı kullanılır. Bu yöntem, masaj seansından sonra kişinin rahatlamış hissetmesinde gayet etkilidir.

Yılan masajı

Filipinlerde ki Cebu Sity şehrindeki bir hayvanat bahçesi ziyaretçilerine garip bir hizmet sunuyor. Masaj seansı ama yılanlarla. Çünkü yılanlar vücuda etkinlik ve dinamizmini tekrar kazandırmak için baskı yapar. Bu masaj, boyları 5 metre ve ağırlıklıkları 250 kg olan 4 adet yılan ile 15 dakika uygulanır.

Aynı şekilde Endonezya’nın başkenti Cakarta’da da geçmişten beri masaj ve çeşitli hastalıkların tedavisi için yılanlar kullanılmaktadır.

Ayaklar için Balık Masajı

Tüm dünyada güzellik salonlarında balık masajı seansları mevcut. Bir banka oturup ayaklarınızı ölü derilerle beslenen balıklarla dolu bir havuzun içine koyuyorsunuz. Böylece balıklar ayaklarınıza ve hücrelerinize düzenli bir şekilde masaj yapmanın yanında ayaklarınızı ölü derilerden temizliyor.

Makarna ve Çikolata masajı Banyosu

Bu da Japonya’da uygulanan bir masaj tekniği. İnsanlar spagetti yada çikolata ile dolu bir havuza giriyorlar. Bu maddeler mutlu ve rahat hissetmenin yanında cillteki kolajeni yeniliyor, cildi temizliyor iyileştiriyor ve çocuklar gibi pürüzsüz bir cilt elde ediliyor.

Ses Banyosu Masajı

Bu masaj türü, çatal çınlamasının sesi gibi bazı sesleri dinleme şeklinde uygulanmaktadır. Bu vücudu sakinleştirir, enerji verir ve etkinlik kazandırır.

Salyangoz Masajı

Salyangozun  vücudu yağlardan ve yaşlılığın göstergesi kırışıklıklardan arındırdığı söylenir. Bu yumuşakçaların Fransa’da kullanımı yaygın olduğundan dolayı Tayland’daki ilk solyangoz ile masaja has SPA’yı Fransızların açması gayet doğaldır. Bu iş 100 salyangoz ile başlamıştır ve daha sonra 30 binden fazla salyangoz olan bir merkez olması için önemli ölçüde geliştirilmiştir. Bu solucanlar fizyoterapide kullanılmak üzere sertifikalı bir çiftlikte yetiştirilmektedir.

Tokat Masajı

San Fransisko’daki Tata Masaj Salonu tokat masajı ile açıldı. Masaj herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan sadece tokat atmaya dayalıdır. 1 seansı 15 dakikadır ve ücreti de 350 dolardır.

Satır ve Bıçak Masajı

Tayland’da garip bir masaj metodu yaygınlaştı. Bu metodda yağ yerine bıçak ve satırlar kullanılmaktadır. Yarım saat süren tedavi ile vücuttaki zararlı toksinlerin  temizlenmesi hedeflenmektedir. Bu masajı yapan kişilerin tamamen vejeteryan olmaları ayrıca bıçak ve satırları kullanırken daha sakin olmaları için yoga yapmaları gerekmektedir.

İlahiyatçı/Yazar 2005 yılında İHL'den mezun oldu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 2011 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra öğretmen oldu. İnsanın yaratılışı ve sorumlulukları, kulların vasıfları gibi konularda küçük konferanslar verdi. Din Kültürü branşında Üniversite sınavlarına hazırlık ve KPSS alan sınavı hazırlık kitapları hazırladı. Sorularınız için admin@bilginadamlar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen buraya isminizi giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.