Yazarlık Başvurusu

 

Bilgin Adamlar, bilginin değerini anlayan kişilerden oluşan büyük bir aile olma hayaliyle yola çıktı. Bu ailenin en önemli özelliği farklı bilgi birikimine sahip insanların bilgi temel paydası altında bir araya gelmeleri ve saygı kuralları içerisinde bilgi alış-verişinde bulunmalarıdır.

Binlerce yılın birikimiyle elde edilen ve insanlığın ortak malı olan bilgiyi elbette hiç kimse tek başına elde edemez. Bu yüzden bilgi paylaşılmalı, paylaşıldıkça çoğalmalıdır ve insanlar birbirlerinin bilgisinden istifade etmelidirler.

Bilgi insanların ortak malıdır. Bu doğru ancak ortağı olduğumuz bu değer çabasız bir şekilde de bizim olmuyor. Bilgiyi elde etmek için insanlar çok çalışıyorlar, zaman ve para harcıyorlar. Bu yüzden hiç kimse tamamen karşılıksız olarak zaman harcayarak bilgi aktarımında bulunmuyor. İşte tam da burada bilginadamlar.com bu problemi çözmek için bir adım atmak istiyor. Hem herkesin ulaşabileceği bilgi temelli bir platform oluşturmak istiyor hem de bilgisini paylaşanların emeğini korumak istiyor. Bundan dolayı biz de sayfamızda bilgi birikimlerini insanlarla paylaşmak isteyen yazarlarımıza bu platformun gelirlerini paylaşmak istiyoruz. Yani bu platformda yazar olarak yazılarını paylaşanlar bu sitenin gelirlerine ortak olacaklardır.

Nasıl mı? Öncelikle bu sayfada yazılarınızı paylaşan bir yazar olmalısınız. İsterseniz ananim olarak yazılarınızı paylaşın, isterseniz isminizle yazarlık başvurusunda bulunarak düzenli yazı paylaşan bir yazar olun. Anonim yazı paylaşan arkadaşlar gelir elde edemeyecekler, ancak düzenli bir yazar olarak yazı paylaşanlar, yazdıkları yazının editörlerimiz tarafından değerlendirilmesinin ardından para kazanmaya başlayabilirler. Bunun için sitemizde 3 farklı yazarlık sistemi uygulanmaktadır. Bunlar anonim yazarlık, misafir yazarlık ve düzenli yazarlık sistemleridir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Anonim Yazarlık Sistemi

Yazar onayı almadan isimsiz yada isminizle sitemizde içerik oluşturabilirsiniz. Yazdığınız yazılar editörlerimizin incelemesinin ardından sitemizde yayınlanacaktır. Anonim içerik oluşturmak için tıklayın.

Misafir Yazarlık

Misafir yazarlarımız genellikle kendileri blog sahipleridir. Bizim sayfamızda kendi bloglarını tanıtabilir ve kendi sayfalarına link verebilirler. 

Düzenli Yazarlık

Sitemizde yazar olarak içerik üretmek için öncelikle öz geçmiş hazırlayarak yazarlık başvurusunda bulunmalısınız. Başvurunuz site editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yazarlık başvurunuz kabul edildiğinde size dönüş yapacaklardır.

Ardından içerik üretmeye başlayabilirsiniz ve yazdığınız yazılara oranla gelir elde etmeye başlarsınız. Burada iki farklı şekilde gelir edebilirsiniz. Birincisi düzenli bir yazar olarak düzenli maaş alan bir yazar olabilirsiniz. Yada istediğiniz zaman yazı yazarak yazınızdan elde edilen gelirden yüzdelik olarak para alabilirsiniz. 

Ne Kadar Kazanırım?

Düzenli bir yazar olmak isterseniz bizimle iletişime geçin ve yazacağınız yazılar üzerinden konuşalım. Konuya hakimiyetiniz, yazarlık tecrübeniz ve isminiziin tanınırlığına göre farklı fiyatlar üzerinden konuşabilir ve bir anlaşmaya varabiliriz.

Yazdığınız yazılar üzerinden yüzdelik alarak yazarlık yapmak isterseniz bu durumda sitemizde üç farklı yazarlık kategorisi bulunmaktadır. Başlangıç seviyesi, gold ve platinium yazarlık seviyelerinden birisinde yazılarınızı oluşturursunuz. Başlangıç seviyesi yazarlarımız yazdıkları her 100 kelime için 0,40 tl, gold seviyesi yazarlarımız yazdıkları her 100 kelime için 1 tl, platinium yazarlarımız ise yazdıkları her yüz kelime için 1,5 tl ücret almaktadırlar. 

Yazarlık seviyeniz, gönderdiğiniz cv\’ye, tanınırlık seviyenize ve insanların sizi ne kadar takip ettiğine göre belirlenmektedir. Başlangıç seviyesinden başlayıp zamanla üst seviyelere de çıkmanız mümkün.